Српскиот пејач Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа

Во сообраќајна несреќа во Германија денеска, загина еден од најпознатите пејачи на народна музика на Балканот Шабан Шаулиќ, пренесуваат српските медиуми.

Ѕвездата на народната музика во автомобилот, според неофицијалните информации бил со возачот и кумот, а несреќата се случила во околината на Билефилд каде пеел.

Шабан Шаулиќ потоа итно е префелрен во болница, каде починал.