Србин со моторка упадна во ноќен клуб (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


На снимката која се споделува на социјалните мрежи се гледа како маж со моторна пила упаѓа во ноќен клуб.

Како што пренесуваат српските медиуми, инцидентот се случил во ноќен клуб во Крагуевац.

На снимката се гледа како човек ја стартува моторната пила, а луѓето се оддалечуваат од него. Обезбедувањето на крајот го совлада.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Од полицијата во Крагуевац се огласија за случајот.

„Уапсен е Н.З.(54) од Крагуевац, поради сомнение дека на 10 април околу полноќ влегол во ресторан во тој град и со моторна пила им се заканил на членови на музички бенд“, соопшти полицијата.

Тој е осомничен за сторено кривично дело насилничко однесување.

На осомничениот му е одредена мерка притвор до 48 часа и со кривична пријава е спроведен во Основното јавно обвинителство Крагуевац.