СПОДЕЛИ МУЗИКА: Визија – „Убиј ја тишината“


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Македонскиот бенд „Визија“ на нивниот YouTube канал ја објавија нивната нова песна со наслов „Убиј ја тишината“, која е дел од нивниот прв студиски албум.

Бендот го сочинуваат:

Марко Џамбазоски (гитара/придружен вокал)
Марко Гапо (вокал/ритам гитара)
Лилјана Јанкова (бас гитара/придружен вокал) и
Синиша Ѓорѓевиќ (тапани).

Оваа сабота (28. април) Визија ќе одржи концерт во Младинскиот културен центар во Скопје во рамките на ревијалната програма од 31. издание на „Рок Фест“.