Сообраќајка предизвика долга колона на патот Ресен – Охрид

Во сообраќајна несреќа која се случи утрово на патниот правец Ресен – Охрид, пред превојот Буково, се создаде долга колона на возила. Според првичните информации, се судриле два камиона и еден автомобил, а од сообраќајната незгода има и повредени, со оглед дека на местото на сообраќајната незгода се упатило возило на итна помош.

АМСМ испрати известување дека сообраќајот на тој правец се одвива наизменично по една коловозна лента.

Фото: Апла.мк