Сончево и топло време, температурата до 33 степени


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Во Македонија времето денеска ќе биде претежно сончево со облачни периоди, а ќе дува и слаб до умерен ветер.

Попладне, претежно во планинските региони, ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Утринската температура се движеше од 9 до 19 Целзиусови степени, а максималната дневна температура ќе достигне до 33 степени.