Сончево и топло со мала до умерена локална облачност


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 19 до 20, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ=8

Во Скопје, сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 34 степени.