Сончева среда со мала облачност


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Денеска во Македонија ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер претежно од западен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, со слаб до умерен ветер од јужен правец и дневна температура од 17 Целзиусови степени. Маврово 7, Охрид 13, Битола 15, Крива Паланка 14, Берово 13, Кавадарци 17, Дојран 18.

Утре времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец, кој во западните делови повремено ќе засилува.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат од 8 до 18 степени.