Сончева среда


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Денеска, среда, 5. октомври, времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер и максимална дневна температура до 20 Целзиусови степени. Маврово 14, Охрид и Битола 18, Крива Паланка 16, Берово 15, Кавадарци 21, Дојран 23.

И утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 15 до 24 степени.