Актуелно

Сончева и топла среда, утре попладне дожд

Според временската прогноза и денес, среда, 16 септември, во Македонија ќе имаме сончево време, со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Дневните температури ќе се движат од 25 до 34 Целзиусови степени: Скопје 31, Маврово 25, Охрид и Битола 29, Крива Паланка и Берово 28, Кавадарци 32, Дојран 34.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има услови за нестабилност со пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер. Дневните температури ќе бидат од 23 до 31 степен.

To Top