Актуелно

Сончева и топла среда

Оваа мартовска среда во Македониија носи сончево време со мала до умерена облачност. Наутро ќе дува умерен, повремено засилен претежно североисточен ветер.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 16 Целзиусови степени, Маврово 11, Охрид 13,Битола 15, Кавадарци 18, Крива Паланка 13, Берово 12, Дојран 19 степени.

И утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и дневни температури од 9 до 18 степени.

Advertisements
To Top