Сончева и топла среда


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Во Македонија денеска, среда, 26. октромври, продолжува трендот на стабилно, претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје сончево со слаб до умерен северен ветер.

И утре времето ќе биде сончево со мала, а на југоистокот со умерена облачност. Наутро ќе има услови за слаба магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Во Скопје сончево со мала облачност.