Сончева и потопла среда


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Денеска, среда, 15. февруари, во Македонија ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец долж Повардарието.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, а дневната температура ќе достигне до 11 Целзиусови степени. Маврово 7, Охрид и Битола 10, Крива Паланка и Берово 8, Кавадарци 12, Дојран 14.

Утре времето ќе биде претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Во Скопје сончево и тивко. Дневните температури ќе се движат од 8 до 16 степени.