Актуелно

Сончев вторник

И денес во Македонија ќе имаме сочево време, со појава на мала облачност. По котлините во поголем дел од денот ќе се задржи магливо и постудено.

Макималните дневни температури ќе бидат во Скопје 7, Маврово 14, Охрид 13, Битола 10, Кавадарци 10, Крива Паланка 15, Берово и Дојран 17.

И утре ќе биде сончево со мала облачност, По котлините во поголем дел од денот ќе се задржи магливо и постудено. Дневните температури ќе бидат како денешните.

Advertisements
To Top