Сончев и топол вторник

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните југоисточните планински делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи.

Дневните температури ќе се движат од 22 до 32 степена.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 30 степени.

УВ индексот ќе изнесува 8.