Сончев ноемвриски четврток


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Овој ноемвриски четврток времето во Македонија ќе биде претежно сончево, во утринските и претпладневните часови по одделни котлини со појава на магла.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 8 Целзиусови степени, Маврово, Битола и Кавадарци 11, Охрид 13, Крива Паланка и Берово 12, Дојран 16.

И утре времето ќе биде сончево, во утринските и претпладневните часови по одделни котлини со појава на магла.