Сончев и жежок последен јунски ден


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Последниот јунски ден во Македонија сончево и многу топло време со мала до умерена облачност. Попладне ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. УВ индексот ќе биде 9.

Дневните температури ќе се движат во Скопје 36 Целзиусови степени, Маврово 28, Охрид 31, Битола 33, Крива Паланка 32, Берово 30, Кавадарци 37, Дојран 38,

И утре времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. УВ индексот че биде 9, а дневните температури ќе се движат од 28 до 38 степени.