Сончев и уште потопол четврток

Денешниот, 24-ти ден од месец март, во Македонија носи сончево и потопло време.

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3, а максималната ќе достигне од 14 до 23 Целзиусови степени.

Во Скопје, сончево со умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 20 степени. Маврово 11, Охрид 16, Битола 17, Крива Паланка 14, Берово 14, Кавадарци 21, Дојран 23.

До сабота ќе преовладува сончево и потопло време. Во недела ќе има зголемување на облачноста, а во текот на ноќта кон понеделник повремени локални врнежи од дожд.