Сончев и топол понеделник


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Денеска, понеделник, 4. октомври, времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер. Дневните температури ќе се движат од 17 до 27 Целзиусови степени.

Во Скопје максималната дневна температура че достигне до 24 степени, Маврово 17, Охрид 21, Битола и Крива Паланка 23, Берово 21, Кавадарци 25, Дојран 27.

И утре времето ќе биде сончево со мала, а на југоистокот со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а днените температури ќе се движат од 20 до 26 степени.