Сончев и топол есенски вторник


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


И денес, вторник, 10 ноември, времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од минус 3 до 3, а дневната од 14 до 20 Целзиусови степени.

Во Скопје, во утринските и во претпладневните часови магливо, а околу пладне и попладне сончево. Утринската температура ќе се спушти до 1, а дневната ќе достигне до 14 степени. Маврово 12, Охрид, Битола, Крива Паланка и Кавадарци 15, Берово 14, Дојран 20.

Во следните денови ќе преовладува стабилно и суво време со слаб ветер што ќе услови појава на магла и ниска облачност по одделни котлини, особено во ноќните и претпладневните часови.