Сончев и студен четврток


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Денеска, четврток, 9. февруари, утрото во Македонија носи многу студено и суво време, а преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец.

Во Скопје сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец и дневна температура до 3 Целзиусови степени. Маврово -4, Охрид 1, Битола и Крива Паланка 0, Берово -1, Кавадарци 3, Дојран 7.

Утре времето ќе биде претежно сончево, ќе дува слаб ветер од северен правец. Во Скопје сончево сo слаб северен ветер. Дневните температури ќе се движат од -1 до 9 степени.