Сончев и потопол понеделник


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Денешниот мартовски понеделник времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец.

Максималните дневни температури ќе се движат во Скопје 11 Целзиусови степени, Маврово2 , Охрид, Битола и Крива Паланка 7, Берово 6, Кавадарци 11 и Дојран 13.

Утре ќе имаме сончево време, со мала до умерена облачност, поголема во источните делови. Ќе дува засилен, на места силен ветер од северен правец. Дневните температури ќе бидат во пораст – од 6 до 15 степени.