Актуелно

Сончев четврток со умерена облачност

Денес, четврток, 21 ноември, времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми. Во крајните југоисточни делови ќе има услови за локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од нула до 10 степени, а дневната температура од 10 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми.

Утринската температура ќе достигне до пет степени, а дневната температура до 15 Целзиусови степени. Во Маврово 10, Охрид 15, Битола и Крива Паланка 14, Кавадарци 16, Берово 13, Дојран 19.

Следува период на променливо облачно време со локален дожд, претежно во јужните делови. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Advertisements
To Top