Сончев четврток


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Времето во Македонија во ова четврточно утро ќе биде поладно, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер, поизразен во западните делови.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер и дневна температура од 17 Целзиусови степени. Маврово 9, Охрид и Крива Паланка 13, Битола 15, Берово 11, Каварци 17, Дојран 18.

Утре ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 11 до 21 степен.