Снимка која го растажи светот: Молитва од фановите за своите херои!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Неверојатната трагедија на фудбалскиот клуб Шапикоенсе го потресе целиот свет, а денес стигна и официјална потврда дека 71 лице го загуби животот во авионската несреќа.

Навивачите на бразилскиот клуб се неутешни, но се собраа на стадионот „Арена Конда“ за да им одадат последна почит на хероите кои го загубија животот на пат кон финалето на Копа Судамерикана.

Навивачите и покрај големата болка останаа големи и покрај молитвата им отпеаа песна на настраданите во несреќата.

30-11braz2

30-11braz3

30-11braz4