Следете ја во живо пленарната собраниска седница за пристапување кон измена на Уставот

Во Собранието започна пленарната седница за предлогот за пристапување кон измена на Уставот со цел имплементација на Преспанскиот договор за решение на деценискиот спор за името со Грција.