Славниот пејач и неговата девојка во Русија ги „олеснија“ за 780.000 долари


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Музичарот Малума, чие вистинско име е Хуан Луис Лондоњо Ариас, беше ограбен за време на Светското првенство во Русија.

A post shared by MALUMA (@maluma) on

Малума отседнал во хотелот „Four Seasons“, недалеку од Кремљ и Црвениот плоштад во Москва, а додека не бил во собата на 14 јуни, некој ја ограбил неговата соба и му украл накит вреден околу 600.000 фунти.

Колумбискиот пејач грабежот го пријавил во полоција, а разбојникот или разбојниците му украле златна белезица од Картие, шест пара обетки, часовници, прстени, луксузни очила за сонце и торбички со потпис од Луи Витон.

A post shared by MALUMA (@maluma) on

Малума тврди дека во собата го немало само 35 минути, поради што руската полиција се сомнева дека бил ограбен од еден или повеќе членови од неговата екипа, пишува The Mirror.

Инаку, музичарот е во врска со 26-годишната сексапилна убавица Наталија Барулич, американска манекенка чии родители се од Хрватска и Куба, а има позирано за насловни страни на Maxim и Esquire.

Малума на Инстаграм го следат над 33 милиони луѓе, а има настапувано со Шакира и Паф Диди.