Славната богаташка уништи уште една компанија изградена со парите на нејзиниот татко!

Богатата наследничка побегна од големи долгови. Петра Еклстон, олудила да реши баш се што ја прави несреќна. Така минатата година конечно одлучи да се разведе од насилниот сопруг, милијардерот Џејмс Стант, со кој има три деца, а сега се реши и од луксузниот бренд поради кој беше должна дру 4.2 милиони фунти.

Дизајнерската компанија, Старк Петра се претстави на Њујорк фешн во 2011 година, а месец дена по тоа се омажи за Џејмс и направи церемонија вредна 12 милиони фунти.

Но 29 годишната богаташка сега успеа да се реши од компанијата и тоа една недела откако беше нејзиниот развод финализиран. Петра во своите колекции нудеше троби од кожа од питон и алигатор кои чинеа 400 до 3000 фунти.

Во долгови падна уште во 2015 година. Но ова не и беше прв обид на русокосата да започне свој модни бизнис, туку и во 2008 лансираше колекција за машка облека, но таа изджа само 14 месеци. Тука голема финансиска поддршка и даде таткото Берни.