Скопје повторно стресен од земјотрес


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Главниот град на Македонија, Скопје, денес повторно почувствува земјотрес. Според првичните информации, потресот бил со јачина од 3,4 степени.

Земјотресот е регистриран на 8 километри од главниот град, односно во Илинден.

По првичниот потрес, се осети уште еден со послаб интензитет.