Скопјанец си ги заклал мајката и бабата


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Денеска околу 14.40 часот, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода 40-годишниот М.Ј. од Скопје.

Тој е осомничен дека 14.20 часот во стан на улица „Рузвелтова“ со остар предмет ги нападнал неговата мајка и баба на возраст од околу 60 и 80 години, кои од здобиените повреди починале, извести МВР.