Актуелно

Синот си го ограбил таткото – од каса му украл 85.000 евра

Тетовската полиција успеа да расчисти тешка кражба која во нивните органи била пријавена на 6 октомври годинава од страна на 51-годишниот Т.С. од тетовското село Јанчиште.

Од полицијата информираат дека ќе биде изготвен соодветен поднесок против неговиот 25-годишен син Р.С. согласно член 263, а во врска со член 236 од Кривичниот законик.

Р.С. се сомничи дека во изминатите три недели од металната каса во домот одзел 5.199.000 денари.

Advertisements
To Top