Синот на Александар Вучиќ позитивен на коронавирус


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, е примен на Инфективна клиника со позитивен тест на коронавирус и клиничка слика која подразбирала дека треба хоспитализација.

Александар Вучиќ има три деца, а најстариот, Данило, е заразен со корона вирус и моментално е на Инфективна клиника, како што вели претседателот.

На неговиот Инстаграм профил, тој објави фотка со неговиот син и со емотивен опис сподели дека неговиот првенец е заразен со корона вирус.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Александар Вучић (@avucic) on

„Кога сѐ ова почна, мојот Данило ми кажа дека предавањето не е опција. Мојот првенец е заразен со корона вирус, а клиничката слика му е таква, што е примен на Инфективната клиника. Сине, ќе го победиш ти тоа. Те сака тато, те сакаме сите.“