Што се ВИП програми и кое е нивното значење?

Експлозивната конкуренција помеѓу водечките онлајн казина па и обложувалници игра директна улога во рацете (и џебовите) на играчи ширум светот. Колку повеќе стануваат повеќе очајни за да го обезбедат вашиот интерес, стануваат толку повеќе дарежливи со своите стимуланси.

Како што веројатно знаете, воведните бонуси се дел од пакетот на почетното искуство за онлајн игри. Во таква мера, што дури и најобилните кодови за бонуси 888sport станаа стандардно очекување кај гејмерите ширум светот.

Но, покрај овие воведни бонуси и генерички промоции, некои казина воведуваат се повеќе дарежливи ВИП програми за да ја негуваат лојалноста на своите членови. На крајот на краиштата, која е целта да се поттикне народот да се пријави во вашето казино, ако не им дадете добра причина да се задржат барем некое време кај вас?

Кои се ВИП програмите во казино?

Како што сугерира името, он-лајн програма ВИП е специјална шема што ја води секое казино за своите најценети играчи. Идејата е – колку повеќе време и пари трошите на кои било казино игри, толку се поголеми шансите и привилегиите што ќе ги имате за возврат. Повеќето казина не се во навика да им дозволат на големите потрошувачи да го сменат казиното, затоа ВИП-шемите сега се главна алатка за задржување на своите најлојални членови.

Традиционално, пријавувањето за ВИП шема значеше да чекате да бидете поканети од страна на казиното. Или можеби, најавувајќи се на некаква апликација преку е-пошта, барајќи да се зачлените. Во сите случаи, вашите навики за вложување депозити и обложување би утврдиле дали и до кој степен сте квалификувани за ВИП.

Денес, онлајн казината се толку очајни што ги задржуваат играчите среќни што скоро секој може да учествува во шемата наречена ВИП. Всушност, не е невообичаено сите играчи низ во текот на еден бонусен период на пример да бидат запишани во ВИП-програма во моментот кога се пријавуваат. Наместо да биде ексклузивно за големите потрошувачи и високи ролери, ВИП-шемите се отворени за сите.

Тоа е јасен напор од страна на казината да ги натера сите играчи да се чувствуваат посебно – не само оние со најголеми влогови.

Како функционираат ВИП програмите за казино?

Има повремени варијации, иако огромното мнозинство на ВИП-програмите на казино работат речиси на ист начин:
1. Вие се регистрирате и се придружувате на ВИП-шемата
2. Вие депонирате средства на вашата сметка и играте нормално
3. Секој пат кога ќе се обложувате на 10 евра, добивате 1 ВИП поен
4. Овие ВИП поени се акумулираат со текот на времето
5. Колку повеќе поени ќе заработите, толку се поголеми можностите за добивка и наградите

Повеќето казина преку Интернет имаат структура на ниво на ВИП-шема, при што одредени броеви на ВИП-поени ве придвижуваат на одредени нивоа низ сталежите. Во рамките на секое од овие нивоа, дозволени се дополнителни додатоци и привилегии за да ве одржат во живот и да ве охрабрат да ги трошите парите.
Изненадувачки, на обичните гејмери кои играат ретко и не трошат многу пари, не им следува ништо особено екстравагантно. Можеби повремен поттик за враќање на готовина или неколку бесплатни вртења, но ништо што ќе ви го промени животот.
Наместо тоа, оние што пумпаат најмногу пари во казината се распродадени со вистинска кавалерија на добрите бонуси. Се, само за да се осигурате дека се држите на ниво и продолжувате да играте.

Што може да ви се понуда како ВИП член?

Постепено влегуваме во ера во која казината преку Интернет користат интелигентен софтвер и рачна анализа за да понудат персонализирани бонуси и стимулации, засновани на преференциите и навиките на играчите. На пример, одредена категорија на игра според ваш избор или количината на време што ќе потрошите во одредена област на казиното може да влијае на какви видови на бонуси ќе ви се нудат.

Во секој случај, може да очекувате дека ќе ви бидат понудени се повеќе дарежливи стимулации додека напредувате низ редовите, кои во зависност од казиното варираат од возвишено до смешно.
На пример, искачете се на средно ниво на добра ВИП-шема и најверојатно ќе добиете пристап до ексклузивни турнири и ВИП маси, заедно со повеќе дарежливи стимулации за враќање на готовина, забрзани повлекувања и повнимателна поддршка за клиентите. Веднаш на врвот на табелата, не е невообичаено да се расплакате со случајни подароци во текот на целата година, па дури и покани за физички настани и состаноци, ваучери за патувања на празници, управување со вашите сметки од страна на експерти и така натаму.

Едноставен факт е дека ако ставите многу пари во џебот на казиното, тие ќе бидат посклони да го сторат истото за возврат.

Каде да ги најдете најдобрите ВИП шеми

Пронаоѓањето на најдобрите достапни ВИП шеми, не е тешко како порано. Денес е лесно исто како користењето на независни прегледи и препораки на интернет на сајтови како што е Casinobonus.mk.

Бидете претпазливи на препораките и не мора да сметате на нив како на факт. Онаму каде е можно, најдобро е да ги засновате своите одлуки врз препораките на гејмерите во реалниот живот, кои немаат што да добијат со тоа што ќе кажат ништо друго освен вистината.

Секогаш проверувајте ги Условите и правилата

Последно, но не и најмалку важно, секоја ВИП програма во функција во моментов е предмет на свои уникатни услови. Некои се порестриктивни од другите, иако во сите случаи потребно е апсолутно суштинско читање за да ги разберете на правилен начин.
Пред да се најавите, важно е да бидете сигурни дека знаете точно за што се најавувате. Клучните услови на кои треба да се внимава вклучуваат ако и кога истекуваат акумулираните VIP поени, дали има наметнати ограничувања за повлекување на средства, барања за обложување на одредени понудени стимулации и така натаму. Последното нешто што сакате е да потрошите богатство искачувајќи се во редовите на одредена ВИП-шема, само за да дојдете до заклучок дека таа шема не нуди ништо за возврат.