Славни

Шпага од 1,9 милиони допаѓања

На само една фотографија на Инстаграм, на која прави шпага, Георгина Родригез, за светот позната како вереницата на Кристиано Роналдо, успеа да собере речиси 2 милиони допаѓања.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Георгина посветува многу внимание на своето тело и редовно вежба, а неодамна призна дека се срами да вежба заедно со Роналдо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

„Отпрвин ми беше срам да вежбам со Кристиано во ист простор. Вежбав дома, кога тој одеше на тренинзи во клубот, за да можеме да поминеме повеќе време заедно кога ќе се врати”, изјави таа за магазинот Women Health, на чијшто насловна страница позира во долна облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Сепак, ова се смени за време на карантинот.

„Со текот на времето, тоа чувство исчезна и сега сакам да вежбам со него. Тој стана мојата најголема инспирација и мотивација“, рече Георгина.

To Top