Серена во неверојатна топ форма после само две недели од породувањето


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Иако поминаа само две недели откако Серена Вилијамс на свет ја донесе ќерката Алексис Олимпија Оханијан, тенисерката веќе успеа да се врати на старата килажа и да облече жешки тексасни панталоничиња кои ги носеше пред воопшто да забремени.

Нејзините фанови се воодушевени од фотката која ја сподели на социалните мрежи, а на која изгледа природно и среќно. Од неа се гледа дека Серена веќе е во топ форма после само 14 дена од породувањето.