Славни

Секс сцената од новата Лара Крофт која поради голотија забранета на телевизија

Шведската актерка Алисиа Викандер се прослави со улогата на роботот Ave во филмот Ex Machina, а ја игра и главната улога во новиот Tomb Rider. Оваа жешка актерка во својата кариера има снимено толку секси сцени, што тешко е да се издвои само една.

Но, овие три сцени, сепак, се истакнуваат помеѓу сите други останати.

Филмот Ex Mchina, во кој се појави целосно гола за да си се восхитува себеси пред огледало, за Викандер значеше номинација за Златен глобус.

Во акциониот трилер The Man from U.N.C.L.E. имаше одлична глума во улогата на шпиунката Габриела Телер, во кој актерто Арми Хамер лежерно поминува со рака преку нејзините бедра за да ја провери дали има уред за следење.

„Што правиш таму долу?“, го прашува Габриела, додека тој одговара дека се обидува да не се изгуби.

Одлична, а можеби и најдобра секс сцена сними во драмата Tulip Fever. 29-годишната актерка се раслече угул гола и заврши „во клинч“ со колегата, поради што трејлерот за филмот беше оценет како непримерен и доби забрана за прикажување на телевизија.

To Top