Се трага по 15-годишната Викторија која исчезна во Битола


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Родителите на 15-годишната Викторија Настевска од село Суводол, апелираат за помош да се пронајде девојчето кое исчезна во Битола.

Последен пат е видена во 13:30 часот пред средното медицинско училиште во Битола каде што учи и од тој момент и се губи секаква трага.

Родителите ги замолуваат сите кои имаат некакви информации да ги контактираат на 078 425 497 или 075 310 664 .

Во петокот, С.Н.(36) од село Суводол пријавил дека нејзината 15-годишна ќерка излегла истиот ден и не се вратила.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.