Рики Мартин се разведува од сопругот после 6 години брак


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Пејачот Рики Мартин (51) и неговиот партнер Џван Јосеф (38) се разведуваат по шест години брак и две деца.

„Решивме да го завршиме нашиот брак со љубов, почит и достоинство кон нашите деца и почитувајќи го она што го доживеавме како пар сите овие прекрасни години. Нашата најголема желба сега е да продолжиме да имаме здрава семејна динамика и врска во центарот на мирот и пријателството со цел да продолжиме да ги воспитуваме нашите деца заедно, зачувувајќи ја почитта и љубовта што ги имаме еден кон друг“, рече парот кој дели две деца: ќерката Лусија (5) и синот Рено (4).

Мартин и Јозеф почнаа да се допишуваат на Инстаграм во 2015 година и почнаа да се забавуваат шест месеци подоцна, по првата средба во Лондон. Тие ја официјализираа својата романса на црвениот тепих во 2016 година и ја објавија свршувачката истата година. Тие се венчаа во 2018 година.