РЕЦЕПТ: БРЗ И ВКУСЕН СЛАДОЛЕД ЗА СЕКОГО


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Кој претходно не слушнал, а избегнува сладолед поради калории, глутен и разни други проблеми, може слободно да се опушти. Ова е сладолед за секого.

Се добива фантастичен, кремаст сладолед кој може веднаш да се јаде бидејќи веќе е ладен

Потребно

400гр. банани

Подготовка

Бананите исечете ги на кругчиња, ставете ги со сад со поклопец и замрзнете ги.

Потоа, треба да ги измиксирате замрзнатите банани, да ги ставите во блендер додека не се претворат во пенаст крем

Сладоледот може да се јаде веднаш или да се врати во замрзнувач.

Пуштете ја фантазијата и додадете му на овој сладолед нешто што вие го сакате.