Реакцијата на навивачите на Јунајтед кога Гакпо потпиша за Ливерпул


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Холандски ПСВ вчера вечер потврди Коди Гакпо се сели во редовите на Ливерпул за рекорден трансфер, сумата не се октрива, но италијанскиот експерт Фабрицио Романо објави дека се работи за договор 45 милиони евра + 10 како бонуси.

Ова секако беше голем удар и за фановите на Манчестер Јунајтед кои го очекуваа Гакпо како нивно ново засилување. Навистина Гакпо изгледаше како да е блиску до трансфер во редовите на „црвените ѓаволи“, но место тоа заврши кај лутиот ривал.

На каналот на „BMG Sports“ овој момент го обележа и „ТЈ“ кој малку им фаќаше сеир на навивачите на Јунајтед.