Пукотници во Чаир: Едно лице загина!

пукотници во чаир

Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Едно лице загина, а едно е повредено во престрелката која што се случи пред неколку часа во скопската населба Чаир.

Очевидци на местото на настанот велат дека едно лице е тешко повредено, а едно лице загинало во престрелката која што се случи вечерва кај маркетот „Принц“ во скопската населба Чаир.

Во престрелката тешко е повреден Л.Ќ. и тој со возило на итната медицинска помош е пренесен во градската општа болница Св. Наум Охридски.