Актуелно

Провалил, ја нападнал и силувал додека спиела

Дваесет и деветгодишен кумановец провалил во домот на негова сограѓанка која во тој момент спиела. Тој ја нападнал и ја силувал.

Според информациите на МВР, полицијата поднесе кривична пријава против Е.М. (29) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,силување.

На 21 април 2015 година, околу 04.40 часот во семејната куќа, додека С.С. (37) спиела, дошол пријавениот, влегол внатре, се приближил до креветот и ја силувал, а потоа ѝ го украл мобилниот телефон и побегнал.

Advertisements
To Top