Променливо облачен вторник со повремени врнежи

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието ќе засилува.

Утринските температури ќе се движат од 6 до 12 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 10 до 22 степена.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 11 и дневна до 18 степени.

Во среда претпладне на запад се уште ќе има услови за локален дожд, а од четврток времето ќе биде стабилно со умерен јужен ветер и со значителен пораст на температурата.