Променлива среда


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во Македонија денеска ќе имаме променливо облачно време со повремен локален дожд, на повисоките планини повремен снег, претежно во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Дневната температура ќе достигне до 11 Целзиусови степени. Во Маврово 4, Охрид 11, Битола 13, Крива Паланка 12, Берово 13, Кавадарци 16, Дојран 18.

И утре времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец.