Актуелно

Пролетно топол петок

Април полека, но сигурно го зазеде својот пролетен дискурс на временски услови. И овој петок во Македонија ќе преовладува топло и сончево време.

Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој ќе засилува на североистокот и во долниот тек на Повардарието.

Дневната температура ќе биде од 14 до 25 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 23 степени.

Advertisements
To Top