Пролетно „расположен“ вторник


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Во Македонија времето и денес, вторник, ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 25 Целзиусови степени, Крива Паланка 22, Маврово 17, Охрид 20, Битола 23, Берово 21, Кавадарци 25, Дојран 26.

И во наредните три дена времето ќе биде сончево со умерена облачност и дневни температури од 19 до 28 степени.