Претекоа градите: Актерката Џулијано во провокативно на црвениот тепих


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Италијанска актерка Франческа Џулијано распали со провокативно и на границата од пристојноста модно издание на црвениот тепих, привлекувајќи ги погледите на сите присутни врз нејзиното бујно и опасно отворено деколте.

Франџеска Џулијано со својот стајлинг предизвика вистински хаос на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција.

Благодарејќи му на тесниот фустан кој едвај ги задржувал нејзините огромни гради, а и се гледаше и долната облека, нејзиниот стајлинг е окарактеризиран како еден од најлошите на годинешната церемонија.

Популарната актерка на црвениот тепих се појави во бел долг тесен фустан од тантела кој беше скоро проѕирен.

Модните критичари немаа ниту еден позитивен збор за изгледот на Франческа.