ПРЕКРАСНО: Потег на навивачи кој го воодушеви целиот свет!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Викендов на натпреварот помеѓу Феенорд и Ексцелзиор во холандското првенство беше виден потег кој го воодушеви целиот свет.

Имено, во еден од секторите на стадионот беа поканети децата од педијатриската клиника во Ротердам, а домашните навивачи им спремија изненадување на младите гости.

Во 19-та минута од мечот од целата трибина навивачите фрлаа плишани играчки и ги израдуваа малите фанови…Погледнете!