Прави милиони на Инстаграм


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Жешката и бујна убавица Пејџ Спиринак е една од најпознатите американски инфлуенсерки, но вниманието на спортската јавност го привлече пред се како играч на голф.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

Неодамна познатиот магазин „Максим“ ја прогласи за најсекси жена на планетата. Оваа девојка има хрватски корени, поради што ја следат огромен број на луѓе од Балканот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

Поради својата убавина и секако објавување на сексапилни и провокативни фотки Пејџ одлично заработува на социјалните мрежи, па нејзиното богатство се проценува на околу три милиони фунти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

Прво поради својата убавина стана заштитно лице на многу компании кои вложуваат во голфот, а потоа ги надмина границите на овој спорт.

Стана амбасадорка на познати часовници, а парите ги вложи во светски позната обложувалница.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paige Spiranac (@_paige.renee)

Направила и календар за 2023 година, кој чини – 23 фунти. Исто така, продава маици, постери и пешкири.

На Инстаграм ја следат околу 3,6 милиони луѓе, а една објава на нејзиниот профил чини најмалку 14.300 евра.