Актуелно

Пожар во куќа во Кавадарци

Триесет и едногодишен маж од Кавадарци вчера пирјваил дека во семејната куќа каде што живее со неговиот чичко избувнал пожар.

МВР соопшти дека од страна на територијалната противпожарна единица Кавадарци, пожарот бил локализиран, а извршен бил и увид.

To Top