Актуелно

Бугари се тепале пред хотел во Скопје

Во Полициската станица Карпош, вчера околу 11.20 часот А.Д.(35) од Софија-Р.Бугарија пријавил дека истиот ден околу 10,50 часот на булеварот „8-ми Септември“ фил физички нападнат.

-Пред влез на хотел бил физички нападнат од Д.Р.(58), П.Р.(56) и Р.Ј.(32), сите од Софија-Р.Бугарија, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

To Top